Mapathon a LANPárty 2018

Letos jsme se sešli na Horákově vile, a tentokrát v sobotu ve 14h. Bylo toho totiž dost v plánu. Letošní LANka byla ve znamení pomoci organizaci Lékaři bez hranic. Pomoc spočívala v tom, že jsme se připojili do projektu Mapathon a přes webové rozhraní pomáhali vektorizovat rastrové mapové podklady v zemích, kde organizace působí. Pro letošní LANku jsme si vybrali misi Ebola 2018, kde je cílem mapovat jedno z velkých ohnisek viru Ebola – Butembo v Kongu. Jelikož to byla naše první zkušennost s projektem takového rozměru, byla akce určena pro členy skautského střediska Slavičín ve starší věkové kategorii Skauti/Roveři (více jak 12let).

Nejprve jsme si zahráli simulační hru po městě, kde bylo cílem na označených bodech v neúplné vektorové mapě nalézt tři zásilky antibiotik, které nám shodil humanitární let. To vše v čase max. 1h. Nejlepší skupině „Lékařů“ se to povedlo za 26minut.

Poté následovala instruktáž Tomáše Dulíka, který nám objasnil technické principy fungování projektu. V rámci této části, přišela také Irena Křeková, matka jednoho z rádců družiny na našem středisku, aby nám ukázala, jak podrobně je zmapovaný např. kruhový objezd v našem městě.

Po tomto úvodu jsme se už pustili do práce a mapovali. Nejdříve jednodušeji, za pomoci android aplikace MapSwipe. Poté už „naostro“ ve webovém rozhraní.

Věříme, že po nabytých zkušenostech budeme moci další část Mapathonu otevřít i pro širokou veřejnost, která bude ochotna pomoci.

Po mapování jsme se pak vrhli do další části programu a tou bylo zesíťování PC a hraní vybraných počítačových her.

Děkujeme pracovníkům Městské knihovny ve Slavičíně, že nám umožnili využít jejich prostory ke konání veřejně prospěšné akce. Moc si toho vážíme.

Fotky z akce můžete najít na odkazu zde: Galerie Mapathon

Ham

Creative Commons License
Toto dílo bylo zveřejněno uživatelem Hamuni pod licensí Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International

1 komentář u „Mapathon a LANPárty 2018

  • Ještě statistika z MapSwipe.org – bylo nás 11, udělali jsme 445 km2, našli 1347 objektů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *