8.1.2019

Chci nahrávat skautské fotky a videa pro Slavičínské skauty

Vrátit se na rozcestník „mojefoto“

Chci pomoct lepšímu obrazu skautingu a nahrát zde fotky, které budou používány k propagaci jak slavičínského, tak i českého skautingu.

Nahrávání fotografií

Nahráním materiálů souhlasíte s pravidly použití fotografií v rámci interní fotovideobanky Junáka – českého skauta, střediska A.B. Svojsíka Slavičín. Před nahráním audiovizuálních materiálů se hlavně přesvědčete, že:

 1. Fotografie a videa mají vyplněná EXIF metadata (jméno autora, datum, případně akce).
  1. Kontaktní údaje se ukládají do EXIF metadat do pole označeného jako Autor (Zoner Photo Studio) nebo jako Podtitulek (Xn View) ve formátu “Jméno Příjmení – Přezdívka – E-mail – Telefon”.
  2. Jestliže kontaktní údaje nemůžete vyplnit tímto způsobem, přiložte k fotografiím soubor jakéhokoli textového formátu, ve kterém budou tyto údaje vloženy. (viz níže)
 2. Poskytnout fotografie a videa opravdu můžete, tedy (a) jste autory těchto fotografií nebo (b) je autor těchto fotografií srozuměný s umístěním do skautské fotobanky včetně pravidel použití fotografií.

Nahráním fotek nebo videí oba tyto body potvrzujete. V případě nevyplnění EXIF dat bude nahrávající osoba kontaktována. Pokud dojde k napadení použití fotografií a videí autorem fotografií/videí, osoba nahrávající fotografie nebo videa přebírá za tuto chybu plnou zodpovědnost. Nahrát do složky lze jakýkoli formát souboru a také lze vytvářet nové podsložky. Maximální velikost jednoho souboru je 20GB. Doporučujeme vytvořit pro jednotlivé případy/akce podsložky či nahrávat celé složky fotografií a videí. Aby byla zajištěna přehlednost nahraných fotografií, nahrané soubory nelze po nahrání stáhnout/upravit/smazat! To však neznamená, že jednou nahrané fotografie už jsou navždy součástí fotobanky: v souladu s pravidly je možné o smazání z fotobanky požádat.

Formát nahrávání

Pokud metadata nedokážete nebo není možné vyplnit, postupujte takto:

 1. Fotky z jednotlivých skautských událostí umístněte do jednotlivých složek
 2. Složku každé akce pojmenujte následovně:
  1. rok_měsíc_den_název-události_jméno-příjmení(autora materiálů)_kontakt(na autora materiálů – telefon nebo email)
  2. Příklad
   Pan Josef Novák si vzal svůj fotoaparát na Skautský den, který se konal 18.4.2018. Jeho e-mail je josef@novak.cz. Když zde nahrával fotky, složku pojmenoval takto:
   2018_4_18_Skautský-den_Josef-Novák_josef@novak.cz
 3. Do složky vložte textový soubor (.txt, .docx apod.) obsahující tyto údaje ve stejné podobě.

Nahrávací nástroj


Přetáhněte soubory sem ...

... nebo si najděte dokumenty ve vašem zařízení
Přidat soubory
Nahrát složku
Maximální limit souboru: 2 MB